Święto Gminy Trzciana - 31.07.2011

ŚWIĘTO GMINY TRZCIANA W STRUGACH DESZCZU - 31.07.2011

    Przez dwa ostatnie lata organizatorzy największej imprezy Gminy Trzciana, którą jest "Święto Gminy" nie mieli szczęścia do pogody. Rok temu było zimno i padał deszcz i także w tym roku było chłodno, a z chmur woda lała się, z niewielkimi przerwami, obfitymi strugami.
    Nie przeszkodziło to jednak w pełnej realizacji poszczególnych punktów programu, zaplanowanych na tegoroczną imprezę, przeprowadzoną 31 lipca na placu przy Zespole Placówek Oświatowych w Trzcianie. Rozpoczęły ją gry i zabawy dla dzieci. Potem ukrytą pod parasolami publiczność, rozgrzewały popisy taneczne, kabaretowe i wokalne młodzieży z terenu gminy. Wystąpili m. in: kabarety "Ziomki" i "Zgred", grupy wokalno - instrumentalne "Śpiewające Gitary" z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie i "Vox Eremi" z   Kamionnej, solistki: Łucja Stawarz z  i Andżelika Kukla, grupa taneczna "Junior Stars" z Łąkty Dolnej. 
   Przed godziną 18 Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak powitał przybyłych gości, m. in. posłów: Andrzeja Sztorca, Jana Musiała (obaj krótko przemawiali, gratulując Gminie osiągnięć i życząc dobrej zabawy), Starostę Bocheńskiego Jacka Pająka oraz wójtów okolicznych gmin.
   Zaraz potem Wiceprezes Zarządu Klubu Sportowego "Trzciana 2000" Maciej Barbral wraz z Wójtem Gminy Józefem Nowakiem wręczyli pamiątkowe dyplomy i statuetki trampkarzom, juniorom i seniorom Klubu "Trzciana 2000", które to drużyny w minionym sezonie zajęły czołowe miejsca w swoich ligowych rozgrywkach (np. drużyna seniorów zajęła II miejsce w B-klasie i awansowała do A-klasy). Zaraz potem Wójt wręczył puchary za zajęcie trzech pierwszych miejsc w tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana. Ten największy odebrała drużyna Łąkty Dolnej, która prawie w całości stawiła się na scenie.
   Działały stoiska promocyjne: Lokalnej Grupy Działania "Dolina Raby", twórców z terenu Gminy Trzciana: Felicji Bednarz (serwety) i Piotra Stanisza (grafika). Posilić się można było na stoiskach konsumpcyjnych, m. in. u strażaków, którzy serwowali pyszne kiełbaski i grochówkę ze strażackiego kotła.
    Przez większą część imprezy prowadzona była loteria, w której wygrywał każdy los. Spośród wszystkich zakupionych losów wylosowano potem dodatkowe trzy nagrody główne: zestaw encyklopedii, składany basen oraz rower górski, który trafił do małej Paulinki z Trzciany.
   Nie zawiodła gwiazda wieczoru - Zespół "Turnioki", który dał udany koncert, prezentując swoje największe przeboje. Ognista stylizowana góralska muzyka poruszyła nieco zmarzniętą i zmokniętą publiczność, wśród której kilkanaście osób zaczęło tańczyć.
  Piękny, dziesięciominutowy pokaz sztucznych ogni, które rozświetliły przyszkolny plac, odbył się w krótkiej, bezdeszczowej przerwie. Ale wkrótce potem znów rozpoczęła się ulewa, która jednak nie przeszkodziła chętnym do tańczenia w rytm melodii granych i śpiewanych przez zespół "Fart" z Bochni.

LINKI

ZAPROSZENIE >>> FOTOGALERIA >>>
RELACJA WIDEO >>> SPONSORZY >>>

wstecz