Wypadek drogowy w Leszczynie.

Wypadek drogowy w Leszczynie.

WYPADEK DROGOWY W LESZCZYNIE - 23.01.2011

      23 stycznia 2011roku, około godziny 14:00 na łuku drogi koło kościoła w Leszczynie kierowca samochodu Cinquecento jadący od strony Łapanowa na bardzo śliskiej nawierzchni nie opanował samochodu, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem marki Suzuki.
    Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu dyżurny PSK PSP w Bochni zadysponował na miejsce wypadku jednostki: OSP Leszczyna (wyjechali samochodem GBA Beriet), OSP Trzciana (SLRt Fiat Ducato), OSP Królowka (SLRt Iweco. Do Leszczyny udała się także JRG Bochnia (SCRt Volvo).
    W wypadku uczestniczyły cztery osoby, w tym dziecko. Poszkodowanym,   przed przybyciem straży, pomogli się wydostać z uszkodzonych samochodów okoliczni mieszkańcy. Po przybyciu na miejsce OSP z Królówki i OSP Leszczyna zajęły się zabezpieczeniem miejsca wypadku, uszkodzonych pojazdów i kierowaniem ruchem drogowym, a OSP Trzciana udzielaniem pierwszej pomocy najbardziej poszkodowanej pasażerce Cinquecento, której założono kołnierz ortopedyczny, a następnie ułożono ją na desce ortopedycznej i zabezpieczono przed wyziębieniem, udzielając jednocześnie wsparcia psychicznego. Poszkodowana doznała urazu stawu kolanowego, głowy i kręgosłupa odcinka szyjnego. Na miejsce kraksy przybyły 2 radiowozy policji i 2 karetki pogotowia ratunkowego. Jedna z nich odwiozła poszkodowaną do Szpitala Powiatowego w Bochni.
    Strażacy zwracają uwagę na dosyć długi czas oczekiwania na karetkę, która jechała z Bochni od innego zdarzenia. Droga była pokryta śniegiem i bardzo śliska, piaskarka dojechała na miejsce dopiero w trakcie akcji ratowniczej. Samochód ratowniczy z PSP przybył w trakcie przekazywania poszkodowanej załodze karetki, co pokazuje, jak ważną rzeczą jest istnienie dobrze wyposażonych, wyszkolonych i mobilnych jednostek OSP w miejscach dalej oddalonych od Bochni.

Wypadek drogowy w Leszczynie. Wypadek drogowy w Leszczynie.

Wypadek drogowy w Leszczynie.

Fotorelacja: KW i KK

[wstecz]