KONCERT KOLĘD W KIERLIKÓWCE

  Koncert kolęd w Kierlikówce. Koncert kolęd w Kierlikówce.
Ks. proboszcz Marek Wachowicz zaprasza na koncert kolęd. Występ kierlikowskiej młodzieży.

    20 stycznia 2008 roku w kościele pod wezwaniem św. Józefa w Kierlikówce odbył się koncert kolęd i pastorałek. Na wspólne kolędowanie zaprosiła wszystkich parafian młodzież i dzieci działające w ognisku muzycznym prowadzonym przez Małgorzatę Mikołajek. Przy zapalonych lampkach choinkowych i oświetlonej szopce, wykonawcy śpiewali kolędy znane i te mniej popularne. Kolejne wykonania poprzedzane były komentarzem słownym.

  Koncert kolęd w Kierlikówce.  Koncert kolęd w Kierlikówce.
Soliści: Konrad Piasecki i Gabrysia Górka. Chłopięcy duet: Maksymilian Burkowicz, Hubert Chojecki.

      Autorami scenariusza i opracowania muzycznego byli - Mikołajek Małgorzata i Marek Sobczyk. Najmłodsi wykonawcy to członkowie grupy, która spotyka się co wtorek na zajęciach umuzykalniających. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej swoje zajęcia muzyczne mają co piątek o 15.30. Grupa najstarsza utworzyła w roku 2006 zespół pod nazwą "Astravox". Od tej pory co piątek dziewczęta spotykają się z instruktorem muzycznym Markiem Sobczykiem w Domu Kultury w Łapanowie, by doskonalić swój warsztat wokalny. Po raz pierwszy na scenie łapanowskiego Domu Kultury pojawiły się 28 stycznia 2007 r. na Koncercie Kolęd. Uświetniły również obchody Dni Łapanowa, zagościły w Węgierskiej Górce, a w styczniu tego roku uczestniczyły w WOŚP, dając 45 minutowy koncert na rynku w Gdowie.

  Koncert kolęd w Kierlikówce. Koncert kolęd w Kierlikówce.
Grupa wokalna "Astravox". "Astravox" i Małgorzata Mikołajek (z prawej).

    Kolejny udany występ i radość śpiewania na pewno dodadzą młodym artystom jeszcze większego zapału do pracy. Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji przedstawienia należą się ks. proboszczowi Markowi Wachowiczowi, rodzicom i zespołowi "Astravox".

Złóbek w kierlikowskim kościele. Parafianie słuchający kolęd.
Złóbek w kierlikowskim kościele. Parafianie słuchający kolęd.

   Przed licznie zebraną publicznością i przed żłóbkiem w kierlikowskim kościele wystąpili: 1. Grupa wokalna "Astravox" (Kępa Karolina, Łukasik Justyna, Zaczek Jadwiga, Ujejska Paulina, Wrona Małgosia, Więcław Edyta, Matras Klaudia), 2. Grupa najmłodsza (Foryś Agnieszka, Surma Monika, Górka Gabriela, Piasecka Paulina, Piasecki Konrad, Chojecki Hubert, Burkowicz Maksymilian, Kasztulska Magdalena, Karolina Kowalczyk, Katarzyna Kowalczyk). Pozostali wykonawcy: Kącka Agata, Dziedzic Joanna, Furtak Angelika, Burek Wioletta, Burek Aneta, Korta Marta, Korta Anna, Piórkowska Izabela, Kędra Zuzanna, Wołowiec Małgorzata, Sajak Anna, Dębosz Zuzanna, Kluba Jakub, Grabowski Michał.

Foto: B. Grabowska, tekst. M. Mikołajek

wstecz

Parafia Kierlikówka.