KAROL PACIOREK NA DRODZE KARIERY

Karol Paciorek podczas wystepu na Święcie Gminy Trzciana - lipiec 2004 r.

Karol Paciorek podczas koncertu na Święcie Gminy Trzciana - lipiec 2004 r.

    Miło jest słyszeć o sukcesach odnoszonych przez młodzież, pochodzącą z terenu gminy Trzciana. Nie tak dawno pisaliśmy o sportowych sukcesach młodej biegaczki z Kierlikówki - Magdy Mrugacz, która znajduje się obecnie w 20 najlepszych biegaczek Polski, rywalizujących w biegach na średnich dystatnasach w kategorii gimnazjalistek. Wciąż do czołówki najlepszych tenisistów stołowych Małopolski należą, pochodzący z Leszczyny bracia Sławomir i Janusz Osikowie.

    W ostatnich dniach prasa doniosła o sukcesach artystycznych, pochodzącego z Leszczyny Karola Paciorka. Już wiosną tego roku Karol Paciorek, reprezentując Bursę Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni, zdobył pierwsze miejsce w formach muzycznych podczas krakowskiego przeglądu dorobku artystycznego burs i internatów. W minionym tygodniu został natomiast laureatem XII Małopolskiego Konkursu Poezji Śpiewanej "Kraina Łagodności", zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie. Wzięło w nim udział 34 prezentacje z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, placówek oświatowo-wychowawczych oraz domów kultury województwa małopolskiego. Nagrody i wyróżnienia przyznano w kategoriach solistów i zespołów. Wśród wyróżnionych znalazł się także Karol Paciorek, który otrzymał wyróżnienie "za poszukiwanie własnego stylu". Podczas konkursu wykonał dwa utwory: "Czas nas uczy pogody"- Stanisława Soyki oraz "Widokówkę z tego świata" - Stanisława Barańczaka. Karolowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszej drodze piosenkarskiej kariery.

    Przypomnijmy jeszcze, że mieszkańcy gminy mogli w tym roku posłuchać śpiewu Karola trzykrotnie: podczas imprezy rowerowej w Rdzawie, Święta Gminy i turnieju świetlicowego w Trzcianie.

XI.2004

Karol podczas występu w Rdzawie. Recital Karola Paciorka w Świetlicy Gminnej w Trzcianie.
Karol podczas występu w Rdzawie. Recital Karola Paciorka w Świetlicy Gminnej w Trzcianie.

wstecz